Здоров'я

Здоров’я     

            Кожній мамі (татові, бабусі, дідусю) хочеться, щоб її «сонечко» не боліло. Нам (ми теж мами) теж дуже-дуже цього хочеться, ми намагаємося зробити все, щоб дитині було комфортно, безпечно.
        Найпоширеніша причина частих лікарняних - це слабкий контроль за «проникненням» захворюваності або часто  хворіючих  дітей. Ох, яка це складна робота. Напевно, найскладніша. НЕ ПУСТИТИ ДИТИНУ У САДОК  І СКАЗАТИ ПРО ЦЕ МАМІ.
       Сопельки ...Можна оду написати цьому явищу. Які вони? Якої консистенції? Якого кольору? Течуть або «сидять» глибоко? Алергія чи застуда? І т.д. і т.п. А саме сопельки є тим знаком STOP на дверях  групи. Адже з кашлем простіше.
      Кашель же не приховаєш. Кашляє дитина - сидить вдома, все просто як (на папері). Батьки ведуть з нами війну: вони нам довідку  - « Здорова » і купа печаток, ми їм лікаря (лікар заявляє «Хворий»!). Ми їм «сопельки, вони нам «це залишкове явище».
       Ми віримо, здаємося, а через 5 днів у групі на лікарняному ще троє дітлахів.
   Є групи, і з кожним роком їх більше, де батьки приймають рішення «Хворих  дітлахів   лікуємо вдома!» Це рішення не просте: «Хто буде з нею, дитиною, сидіти, лікувати її? Няня? Їй треба ж платити».
         Іноді , коли дитина часто хворіє, батьки приймають рішення піти з дитячого садочка. Ця причина розірвання сама «хвороблива» для нас . Але! Іноді ми самі ініціюємо припинення дії договору, коли батьки постійно ігнорують наші заклики:
• «Не водіть  дитину , вона не здорова!».
• Нам нікуди її подіти! - Відповідь, яка нас.. м'яко кажучи лякає.
        Абсолютно здорових дітей немає!  У  Миронівці немає, так вже точно! Батьки несуть величезну кількість баночок, тюбиків, пігулочок, спрейчіків. Для того щоб ми помазали, порснули, «змусили з'їсти!»
     Спочатку всього цього було наше рішуче «ні!». Тоді «батьки - підпільники», ховаючи мензурки в шафах, роз'яснювали своїй дитині що, коли і як він повинен себе ... ну ви розумієте. Якщо у нього не виходило, то до лав підпільників вмовляють  вихователів, нянь, обіцяли «могоричі».
       Ми здалися! Висунули ультиматум: тільки за приписом лікаря, тільки в якості профілактики або для комплексного лікування і тільки після заяви на ім'я директора.
І ... понесли ліки. Це караул. За 5 хвилин до їжі, 10 хвилин після їжі, до сну, після сну, після вмивання, до прогулянки, після вечері. Бідні маленькі   дітлахи ...
       Ми, звичайно, все це робимо, дитина у нас 10,5 годин 5 днів поспіль. Тільки б не хворіли! Тільки б пішло на користь.
       Це трішки сумно. Зате, правда. Але! У нас теж є  що попити і навіть ... понюхати .
      У «Зернятку» працює комплексна програма «Здоров'ятко», вона дуже товста і вся тут не поміститься.
     У фотобарі  є лампа Чижевського і під час прогулянки групове приміщення кварцують.
     Кожного дня дітлахи їдять фрукти або  печені  яблука,  пропонуємо діткам фіточай (трав'яний збір).  Якщо батьки проти,  дитина  п'є чай звичайний, приймаємо вітаміни А і С. Перед сном, якщо ні в однієї дитини немає неприйняття цього запаху, проходить сеанс ароматерапії. У групах пахне часником, тому що нянечки на тарілочках його дбайливо розкладають і міняють на свіжонарізаного  щогодини.         

Після кожного денного сну у нас є фізкультхвилинка  з елементами загартовування.
        Їмо щодня фрукти, гуляємо, в обід майже завжди салат зі свіжих овочів. Ми намагаємося, щоб  малюки не хворіли і у нас це майже  виходить.

 

Медична картка

          Для зарахування дитини до Миронівського  Центру  розвитку  дитини  «Зернятко»» серед інших документів є медична карта формі 026/у-2000. У неї записуються  всі спостереження за здоров'ям дитини, її антропометричні дані, вакцинація (якщо така буде проводитися). Саме цей документ є переказним, якщо дитина переходить з одного садка в інший і ця карта необхідна при зарахуванні до школи.
             Для дитини, що надходить до групи раннього розвитку, достатньо довідки від педіатра.

 

Довідки

             Після відсутності дитини в саду більше 3 днів необхідна довідка від педіатра в тому, що Ваша дитина здорова. Довідку вимагатимемо, якщо дитина хворіла.  
           У довідці має бути вказано, на що хворіє дитина і що віна (Ура!) зараз абсолютно здорова і обов'язково повинна стояти печатка лікаря.
          Якщо Ви плануєте відпустку з дитиною протягом навчального року, то перед від'їздом повинні повідомити  вихователя і написати заяву на ім'я директора. А якщо планується подорож в жарку країну, то довідка про те, що маленький турист здоровий по поверненню на Батьківщину ... знову нам потрібна.

 

Багато є шкідливо, а мало нудно ...

         До харчування ми ставимося дуже серйозно! У «Зернятку» готують за  двотижневим  меню. Протягом  10 робочих днів кухарі намагаються не повторювати основні страви, з гарніром складніше.
         Дітлахи дуже люблять картопляне пюре, а от з гречкою складніше, зате веселіше. Няні особливо «веселяться», збираючи зернинки по всій підлозі.
         Навчальний рік - це 9 місяців. Осінь, зима, весна, тому в меню - намагаємося враховувати сезонність. Меню складаємо самі з урахуванням побажання   Миронівської  СЕС, батьків і смакових пристрастей дітей. Меню затверджено  Миронівською  міською радою та погоджено з Миронівським СЕС і калорії пораховані.
       У нас чудові кухарі, які дуже стараються нагодувати маленьких «нехочух» і це, майже завжди виходить.
       Багато батьків дотримуються роздільного харчування: чи не їдять ковбасні вироби, соки п'ють тільки свіжовичавлені, виключили цукор. Все це правильно (або майже всі), але в садочку, де 183  малюка врахувати це складно. Дитині не дадуть глазурований сирок, згущене молоко і варення замінять медом, заварити чай, але готувати окремо не зможуть.
       Безумовно,  дитині з обмеженням в харчуванні ми намагаємося підійти індивідуально, разом з батьками придумуємо як обійти заборонену курку (якої дуже багато в дитячому раціоні) , молоко (ранкові каші) і продукти з глютеном (тут складніше) . У нашому меню немає ковбасних виробів (лише сосиска), кетчупу, майонезу, сухих сніданків, консервів,  грибів, капусту квасимо самі.

       Їмо ми 3 разів на день. У 8.30 - це каші, в 10 ранку - фруктики, обід як і належить - дуже міцненький,  в 15.30 годин найчастіше - це випічка чи страва із сиру .
      У дитячому садку вистачає і «нехочух ». Як не стараються кухаря, як не вмовляють вихователі, як не просять няні  дитина тримає глуху оборону : «Я не буду!», «Я  не  хочу!»
      Дорогі батьки, не хвилюйтеся! Голодних дітей в «Зернятку» немає. Придумаємо щось (без криміналу і утиску дитячого гідності) . «А можна принести своє? », - Спитає хвилююча мама. «Ні», - відповість суворий  вихователь  і  завідувачка.. Це ж дитячий садок, там багато діток і вони точно захочуть спробувати домашню їжу .
       У день народження тортик і тістечка  забороняється, і цукерки, і  черешню, і полуницю в лютому ...   а от  печиво  -  будь ласка.
         Малюки в «Зернятку» великі фантазери! Вони придумують назву для страв, а дорослі їм у цьому із задоволенням допомагають.
 У нас смачно! Приходьте в гості, дамо скуштувати!

Категорія: