Щоб«Зернятка» росли здоровими

    «Зернятка». Так любовно ми називаємо своїх вихованців у Миронівкому дитсадку «Зернятко». Точніше, не у дитсадку, а в Центрі розвитку дитини.
   З-поміж усіх дошкільних закладів міста наш особливий тим, що працюємо у фізкультурно-оздоровчому напрямку. Ідея виродити його належить мені завідуючій Лілії Вікторівні Галці.
   Якось я була на семінарі в одному дитсадків столиці, де презентувалась програма роботи з часто хворіючими дітьми Київського інституту екології людини. Побачене так запало в душу, що вирішила започаткувати його і в себе. Мене підтримав колектив і батьки, адже що може бути ціннішим за здоров'я дітей? 

   Тож з 2002 року у нашому «Зернятку» діє фітобар, де вихованці п'ють трав'яні настої для зміцнення імунітету. Лікарські трави для цих потреб та такі необхідні малечі вітаміни виділяє аптека «Едельвейс» та закуповують батьки наших вихованців.
   Окрім цілющих чаїв, в фітобарі діти смакують іншими корисними напоями соками, йогуртами, кефіром, ряжанкою, вітамін­ній коктейлями. А ще — печеними яблуками. Та не це цією смакотою приваблює він «зерняток». Подобаються дітям сеанси аромотерапії, під час яких діти вдихають аромати м'яти, піхти, лимона. Ця процедура поєднується ще й з психогімнастикою, коли хлопчики й дівчатка, заплющивши очі, уявляють себе птахами, рибками...

 

  Для профілактики грипу і застуди проводяться різні загартовуючі процедури. Малята вже звикли до щоденного обтирання ручок і ніжок вологими рукавичками, які змочують водою з-під крана. Влітку ж обтирання замінюють обливанням. А з яким задоволенням ходять дітлахи по спеціальних доріжках, де їхні босі ніжки масажує ребриста та соляна поверхні, каштани, горішки...
 

 

    Вміють вони проводити й крапковий масаж пластиковими пляшечками. Перед сном залюбки полощуть рот і горло, а прокинувшись, роблять зарядку.
   А як багато користі дитячому здоров'ю приносять традиційні прогулянки на природу. свята «Тато, мама і я — фізкультурна сім’я», заняття у групах лікувальної фізкультури.
   Важливо й те, що вихованцям у садочку дають найважливіші ткання про свій організм, вчать доглядати за тілом, розповідають, що корисно для здоров’я, а що йому може зашкодити.

 

   Колектив закладу, починаючи із завідуючої, медсестри. інструктора з фізвиховання, вихователі, працюючи з дітьми кожен за своїм конкретним напрямком, роблять усе, щоб маленькі «зернятка» росли здоровими. І ці щоденні зусилля дають свій результат— відвідуваність у центрі розвитку дитини, де за списком 174 вихованці, завжди висока.